|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Task: | Adjust |
| Structure: | Closed-Loop |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| 1. Power voltage: 10-55VDC. |
| 2. At the ambient temperature 25ºC, continuous working current 30A, transient current up to 75A 30S. |
| 3. Minimum speed: 10 RPM in the speed close-loop mode; 1 RPM in the position mode. |
| 4. Out+5VDC power (It can power up the encoder): 5V DC 20mA |
| 5. Analog input range: 0-- 5VDC |
| 6. Impulse input range: 500Hz-5000Hz (corresponding maximum speed) |
| 7. Input range of duty ratio 0%-- 100% (input frequency range f ≤1KHz, recommend to use the frequency of 250Hz). |
| 8. Temperature protection status: When the temperature is 70ºC, the controller will reduce output by overheating protection and will stop output when the temperature is 80ºC. |
| 9. Working temperature: -20ºC-- +60ºC. |
| 10. Ambient humidity: Relative humidity≤80RH. |
| Product Name | 48V intelligence Dual Channal BrushLess DC Motor Controller CAN Interface |
| Product Model | KYDBL4850-2E |
| Volt | 10-55V |
| Rated current | 50A |
| Max Current | 50A/75A |
| Control Mode | 0-5V Rs232,CAN |
| Matched | Hall Sensor, Encoder |
| Used | AGV bldc motor contr |

| Pre-service | After Sales Service |
| Inquiry and Consult Support Sample testing Support View our Factory |
Help instal and use the product 24 hours online problem solving |