|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Universal, Industrial, Household Appliances, Car, Power Tools, Agv Ugv Robots; Prevision Farming |
| Operating Speed: | Adjust Speed |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Short Length BLDC Size 80mm 48V 96V 3000RPM 2.39NM Brushless Servo DC-Motor with Optional Encoder low voltage Brake for AGV, Electric motorcycle ,Vehicle,Gear
Model:KY80ACS0407-30-3P
1.Products Specs
| Model | KY80ACS0407-30-3P |
| Rated Voltage | 48V/96V |
| Rated Power | 750W |
| Rated Current | 19.9A |
| Rated Speed | 3000RPM |
| Rated Torque | 2.39NM |
| Max. Speed | 4000RPM |
| Instantaneous Max. Current | 40A |
| Instantaneous Max. Torque | 4.78NM |
| Number | 10 |
| Feedback | Incremental encoder(Standard);Absolute encoder( Optional)( please leave a message when place the order) |
| Without Brake | Standard |
| Brake | Optional( please leave a message when place the order) |
| Ambient Temp | -25- +50ºC |
| Storage Temp | -35- +65ºC |
| Protection Level | IP55 |
| Cooling Method | Natural Cooling |
| Weight(without Brake) | 2.8kg |
2.Drawing
| Model | Rated power/W | Rated volt/V | Rated speed/rpm | Rated Current/A | Rated Torque/N.m |
| KY80ACS0407-30 | 750W | 48V/96V | 3000RPM | 19.5A | 2.39N.M |
| KY80ACS0407-30B | 750W | 48V/96V | 3000RPM | 19.5A | 2.39N.M |
| KY80ACS0410-30 | 1000W | 48V/96V | 3000RPM | 26.4A | 3.18NM |
| KY80AS0404-15 | 400W | 48V/96V | 1500RPM | 10.4A | 2.5N.M |
| KY80AS0404-15B | 400W | 48V/96V | 1500RPM | 10.4A | 2.5N.M |
| KY80ACS0407-30B-3P | 750W | 48V/96V | 3000RPM | 19.9A | 2.39N.M |
| KY80ACS0410-30-3P | 1000W | 48V/96V | 3000RPM | 26.4A | 3.18N.M |
| KY80ACS0410-30B-3P | 1000W | 48V/96V | 3000RPM | 26.4A | 3.18N.M |
| KYDAS4401A KYDAS4402A |
KYDAS4601A KYDAS4602A |
| Single Channel Sine Wave Servo Motor Controller SVPWM Space Vector Control High Performance DSP Intelligent PID Motion Control Alporithm Multiple Control Methods Energy Feedback Function |
High Performance DSP Intelligent PID Motion Control Alporithm Dual-channel Synchronization Technology |
| Pre-service | After Sales Service |
| Inquiry and Consult Support Sample testing Support View our Factory |
Help instal and use the product 24 hours online problem solving |